Spór o zamek

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 10 październik 2014 Opublikowano: piątek, 10 październik 2014 Drukuj E-mail

9 października gościliśmy w naszej szkole znakomitego aktora scen krakowskich pana Andrzeja Jurczyńskiego. Zaprezentował on monodram Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie w oparciu o Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Młodzież gimnazjalna bardzo ciepło przyjęła aktora znanego przede wszystkim z cyklu widowisk estradowo – kabaretowych Spotkania z Balladą. Artysta niewątpliwie zainteresował widownię nie tylko przedstawianą treścią utworu, ale także gestem, ruchem i mimiką. Zaimponował też pamięciowym opanowaniem bardzo długiego tekstu. 50-minutowe przedstawienie było dla odbiorców dobrą rozrywką i  jednocześnie powtórką z treści jednego z najważniejszych dzieł literatury polskiej.

M20181119 112916