Erasmus+

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 17 październik 2014 Opublikowano: piątek, 17 październik 2014 Drukuj E-mail

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej z dniem 1.09.2014 przystąpił do realizacji nowego projektu w ramach programu Erasmus+. Tym razem wspólnie ze szkołami z takich krajów partnerskich jak: Hiszpania, Litwa, Niemcy, Turcja i Włochy uczestnicy przedsięwzięcia skupią się na stworzeniu musicalu na temat historii Unii Europejskiej oraz jej krajów partnerskich. Projekt, którego realizacja potrwa dwa lata, a jego budżet dla wszystkich szkół wynosi 156.000,00 euro przewiduje różnorodne działania na terenie wybranych szkół oraz wizyty w szkołach partnerskich. Motywacją do jego napisania było przekonanie, że każdy uczestnik powinien doświadczyć historii UE we własny indywidualny sposób, a uczniowie, jak również nauczyciele mogli pogłębić swą wiedzy na temat UE, jej rozwoju oraz historii innych krajów europejskich.

Projekt, który rozpoczynamy, pozwoli nam rozwijać umiejętności językowe, pracy zespołowej, kreatywności, pokonywania uprzedzeń do kultury innych narodów.

Bogatsi o wiele pozytywnych doświadczeń po realizacji zakończonego w lipcu Comeniusa, cieszymy się z możliwości rozpoczęcia nowej europejskiej przygody.

Admin Na Wakacja