EuroWeek – Szkoła Liderów

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: niedziela, 19 październik 2014 Opublikowano: niedziela, 19 październik 2014 Drukuj E-mail

EuroWeek

W dniach 12-16 października 2014r. po raz pierwszy 9 uczniów naszego gimnazjum miało okazję uczestniczyć w obozie językowym "EuroWeek - Szkoła Liderów" w Długopolu Dolnym. Projekt realizowany przez Europejskie Forum Młodzieży, skierowany jest do tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak: praca w zespole, autoprezentacja, przewodzenie w grupie. Głównym celem kursu jest jednak zachęcenie młodych ludzi do nauki języka angielskiego, a w szczególności do trenowania praktycznych umiejętności językowych czyli słuchania i mówienia.

W trakcie pięciodniowego obozu uczestnicy szkoły liderów mieli szansę doskonalić posługiwanie się językiem angielskim. W ramach warsztatów młodzież uczestniczyła w licznych interaktywnych wykładach prowadzonych przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z krajów całego świata, takich jak: Turcja, Włochy, Rumunia, Indie, Tajlandia, Łotwa czy Kenia. Prezentacje były bardzo interesujące i zarazem zabawne. Opowiadały o kulturach oraz tradycjach tamtych krajów. Ważnym elementem spotkania była też nauka tradycyjnych tańców. Odbyła się również Debata Oksfordzka polegająca na wyminie opinii na temat problemów wśród młodzieży. Pomiędzy wykładami organizowane były różnego rodzaju gry i zabawy zapewniające uczniom i wolontariuszom wspaniały sposób na zintegrowanie i zaprzyjaźnienie się.

W czasie trwania obozu zorganizowano wycieczkę do Kłodzka, w którym uczniowie zwiedzili Twierdzę Kłodzką, a także do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedzili Muzeum Filumenistyczne.

Ostatniego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie obozu, wręczenie certyfikatów ukończenia kursu oraz zabawa taneczna.
„Ciężko było nam się rozstać z nowymi kolegami i wolontariuszami, ale wszystko co dobre, niestety szybko się kończy” – podsumowali zgodnie uczestnicy obozu.

Opiekę nad uczestnikami i współpracę przy organizacji obozu językowego pełniła p. Magdalena Ogar-Kieraś.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd uczniów z naszej szkoły.

EuroWeek2EuroWeek3EuroWeek4EuroWeek5

EuroWeek6EuroWeek8EuroWeek9EuroWeek7