Wyróżniona medalem KEN

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 28 październik 2014 Opublikowano: wtorek, 28 październik 2014 Drukuj E-mail

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, z pedagogami z regionu spotkał się Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski i Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak.

Wyróżniającym się w pracy zawodowej pracownikom oświaty wręczył nagrody Ministra Edukacji i Kuratora Oświaty, a także odznaczył wielu nauczycieli, pracowników szkół oraz samorządowców medalami Komisji Edukacji Narodowej i medalami za Długoletnią Służbę.

Na uroczystą galę w siedzibie tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego zaproszona została także emerytowana nauczycielka geografii w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej pani Urszula Lipińska, która została uhonorowana medalem KEN. Dyplomowany nauczyciel geografii z 30-letnim stażem pracy, pracująca początkowo w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębnie, a później w Publicznym Gimnazjum w Woli Dębińskiej. Przez wiele lat przygotowywała uczniów do Małopolskich Konkursów Geograficznych kończących się sukcesami. Była koordynatorem ważnych projektów edukacyjnych w szkole np.: „Najbliższa sercu ziemia rodzinna”, „W kręgu kultury i tradycji europejskich” oraz autorką publikacji nt. „Hospitacji diagnozujących” wydanych przez Małopolski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Przez wszystkie lata pracy w gimnazjum nieodpłatnie prowadziła zajęcia koła geograficznego. Wymiernym efektem dodatkowej pracy było opracowanie wraz z uczniami Monografii Gminy Dębno, która do dzisiaj jest źródłem cennych informacji dla uczniów, a nawet studentów na temat Gminy Dębno i materiałem promującym gminę. Nauczycielka za swoją wieloletnia pracę wychowawczą i osiągnięcia potwierdzone sukcesami uczniów zasłużyła na uznanie. Dziękujemy za pracę i gratulujemy wyróżnienia.

Mwreczenie