Deszczowa Noc Naukowców z patyczakiem w tle

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 30 wrzesień 2015 Opublikowano: środa, 30 wrzesień 2015 Drukuj E-mail

W tegorocznym wyjeździe na Małopolską Noc Naukowców wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów klas pierwszych gimnazjum. Zaopatrzeni w kurtki, parasole, peleryny i gumowce, ponieważ przytrafił się wyjątkowo deszczowy piątek, odwiedziliśmy radio RDN Małopolska oraz trzy szkoły średnie. W radiu akurat trwała transmisja mszy świętej, więc nie było możliwości pojawienia się na antenie na żywo, ale niektórzy udzielili wywiadu zaś najodważniejszy spośród naszej pięćdziesiątki dostał szansę na odczytanie oryginalnych wiadomości (kim był ów śmiałek, można zobaczyć w galerii). W szkołach, czyli w I, III i XIV LO uczniowie wzięli udział w przeróżnych doświadczeniach chemicznych, rozwiązywali łamigłówki matematyczne, oglądali pokazy z biologii, fizyki i geografii. Po najciekawszych miejscach w XIV LO oprowadziła nas nasza ubiegłoroczna absolwentka Kasia. W każdej z odwiedzanych szkół można było znaleźć dla siebie coś ciekawego. Niektórzy chętni miłośnicy zwierząt wracali do domu z dość oryginalną pamiątką... patyczakiem. Ciekawe co na to rodzice?

M 29A8906