Wycieczka do Borku

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 01 październik 2015 Opublikowano: czwartek, 01 październik 2015 Drukuj E-mail

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej wykorzystali uroki jesieni, ładną pogodę i udali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku znajdującego się w Borku, oddalonego o kilka km od Bochni. Uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych, które polegały na słuchaniu ciekawych opowieści pani animatorki na temat historii tamtych terenów oraz Kopalni soli w Bochni, a następnie na wykonywaniu dokładnie jej poleceń, sprawdzających stopień przyswojenia przekazanej wiedzy. Podzielenie klasy na dwie rywalizujące ze sobą grupy, okazało się strzałem w dziesiątkę. Co prawda zwyciężyli "Zieleni" ale na nagrody w postaci gier planszowych zasłużyli wszyscy. Zabawa była wspaniała, a zdobyta wiedza na pewno pozostanie dzieciom w pamięci. Jest to teren położony niedaleko naszej wioski, dlatego warto poznawać naszą "Małą Ojczyznę". Po trudach zdobywania kolejnych zamków, wież i przeróżnych budowli uczniowie udali się na super wypieczoną kiełbaskę i ciepłą herbatkę. I wszytko byłoby fajnie, gdyby nie trzeba było już wracać do szkoły. Pani Lucyna Mucha obiecała jednak, że na pewno dzieci tam powrócą, aby dokończyć wspaniałą zabawę.

M 20161214 103415