Wycieczka do zakładu karnego

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 06 październik 2015 Opublikowano: wtorek, 06 październik 2015 Drukuj E-mail

1 października młodzież z klas trzecich naszego gimnazjum udała się na zorganizowaną przez Urząd Gminy w Dębnie wycieczkę do Zakładu Karnego w Tarnowie. Celem wyjazdu było przeprowadzenie działań profilaktycznych wśród uczniów z zakresu przestępczości, uświadomienia skutków złamania Kodeksu Karnego oraz konsekwencji wynikających ze złych zachowań, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.

W programie wycieczki zakładzie karnym znalazł się m.in. wykład Zastępcy Kierownika Działu Ochrony - porucznika Tomasza Mikołajka o specyfice pracy i zasadach funkcjonowania placówki. Starszy Wychowawca Działu Penitencjarnego – podporucznik Jarosław Łątka przybliżył uczniom rozkład dnia osadzonych, opisał ich obowiązki i przywileje. Po wykładzie uczniowie mieli okazję zobaczyć Zakład Karny od wewnątrz. Przechodząc kolejno przez poszczególne oddziały młodzież zobaczyła m. in. cele więźniów, place spacerowe, salę widzeń, a także kaplicę, w której dodatkowo Kapelan Zakładu Karnego w Tarnowie ks. Leszek Stręk przeprowadził krótką rozmowę z młodzieżą.

M P5310200