Internetowy Teatr TVP dla szkół

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 12 październik 2015 Opublikowano: poniedziałek, 12 październik 2015 Drukuj E-mail

Od ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły korzystają z nowatorskiej telewizyjnej inicjatywy wykorzystującej nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. 8 października 2015 r, za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej uczniowie klas IV-V szkoły podstawowej obejrzeli grany na żywo w teatrze BAJ w Warszawie spektakl „Świat Garmanna”. Przedstawiał on świat widziany oczami dziecka – jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Twórcy spektaklu próbowali dowieść, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych.

Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół, w szczególności tych, które są oddalone od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Uczestnictwo w projekcie to wyjątkowa okazja do odkrycia w sobie zainteresowania sztuką teatralną i artystyczne pasje.

Z Szachami Na TY