Uwaga! Zebranie z Rodzicami odbędzie się 04 lutego 2019 r. o godzinie 17:00. Zapraszamy.

Jak drzewiej bywało

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 20 październik 2015 Opublikowano: wtorek, 20 październik 2015 Drukuj E-mail

Dnia 16 października 2015 r. przy wymarzonej jesiennej pogodzie, liczna grupa uczniów klas pierwszych gimnazjum wzięła udział w wycieczce do Galicyjskiego Miasteczka w Nowym Sączu. Opowieści o dawnym życiu ludów zamieszkujących południowe krańce Polski towarzyszyły zwiedzaniu kościołów, domów i gospodarstw wiernie odtwarzających realia życia sprzed lat. Bogactwo, różnorodność kulturowa i religijna Łemków, Pogórzan, kolonistów niemieckich (Józefińskich), Lachów sądeckich, górali sądeckich zaciekawiła uczestników wycieczki. Uczniowie mieli też okazję spróbować, jak trudno mieli się zboże na mąkę przy użyciu żaren. Mogli posiedzieć w kurnej chacie. Dowiedzieli się też jak dawniej kiszono kapustę. Niektórzy uczniowie klęczeli nawet na grochu w tamtejszej szkole. Po spacerze w plenerze wycieczkowicze odwiedzili rozmaite sklepy, warsztaty i zakłady usługowe z dawnych czasów. Długi spacer na świeżym powietrzu był dobry dla ciała, a wrażenia z wycieczki dla ducha. Polecamy wszystkim, i starszym, i młodszym, to ciekawe i urokliwe miejsce.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu profilaktycznego pt. "Spotkania ze sztuką" organizowanego i dofinansowanego przez Stowarzyszenie CARPEdiem przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej.

Odsłony: 726

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MIMG 2871
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.