EuroWeek po raz drugi

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: niedziela, 01 listopad 2015 Opublikowano: niedziela, 01 listopad 2015 Drukuj E-mail

W dniach 25-29 października uczniowie naszego gimnazjum po raz drugi uczestniczyli w organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży obozie językowo-szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów. Program EuroWeek pozwala młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Celem obozu jest nie tylko doskonalenie języka angielskiego, ale także rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych takich jak: przewodzenie, autoprezentacja i praca w zespole.

W malowniczej miejscowości Długopole Zdrój nasi uczniowie, pod opieką Pani Magdaleny Ogar-Kieraś i Pana Lucjana Barana, bardzo aktywnie spędzali czas, rozwijając swe kompetencje językowe. Podczas zajęć prowadzonych przez nauczycieli i wolontariuszy z całego świata doskonalili przede wszystkim umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim. Praca odbywała się najczęściej w małych grupach, więc okazji do mówienia było naprawdę dużo. W obozie uczestniczyli uczniowie z innych szkół, co było świetną okazją do uczenia się pracy w zespole, który tworzą nie tylko dobrze znani rówieśnicy, ale też osoby zupełnie nowe. Każdy dzień był intensywnie wypełniony zajęciami. Prowadzący warsztaty stworzyli serdeczną atmosferę, dzięki czemu uczniowie czuli się swobodnie i wręcz nie zauważali, że przez cały czas się uczą!