Finał „POSZUKIWAŃ”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 04 listopad 2015 Opublikowano: środa, 04 listopad 2015 Drukuj E-mail

W Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej "POSZUKIWANIA" w kategorii poezja śpiewana dwie uczennice naszego gimnazjum Karolina Płaneta i Patrycja Mytnik stanęły na podium zdobywając II i III miejsce. Organizatorami już VIII edycji tego przedsięwzięcia były: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

Turniej był prowadzony w dwóch etapach: powiatowym - w Brzesku i międzypowiatowym - w Dąbrowie Tarnowskiej. W etapie powiatowym zaprezentowały się trzy uczennice: Natalia Sumara w piosenkach "Okularnicy" Agnieszki Osieckiej i "Grande valse Brillante" Ewy Demarczyk, Karolina Płaneta w utworach "Nie żałuję" Agnieszki Osieckiej i "Karuzela z madonnami" Mirona Białoszewskiego oraz Patrycja Mytnik w piosenkach Agnieszki Osieckiej "Miasteczko cud" i "Wariatka tańczy". Najlepiej interpretujący uczestnicy (w tym Karolina i Patrycja) otrzymali nominację do zaprezentowania się na międzypowiatowym etapie, który odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury. Na każdym z etapów konkursu ocenie został poddany dobór repertuaru, interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny. Do występów nasze uczennice przygotowała pani Elżbieta Rega.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

MIMG 20161027 095115