"A to Polska właśnie…"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 12 listopad 2015 Opublikowano: czwartek, 12 listopad 2015 Drukuj E-mail

Pod hasłem „A to Polska właśnie…” odbyła się w naszej szkole dnia 10 listopada uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy 3a gimnazjum przygotowali montaż poetycki pod kierunkiem pani Genowefy Machał i pani Alicji Zych-Sachy. Podniosły charakter uroczystości podkreśliła stosowna scenografia, której pomysłodawczynią była pani Agata Jankowska. O oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Rega. Soliści oraz chórki szkolne zaprezentowały wzruszające pieśni legionowe i patriotyczne.

Na koniec pani dyrektor przypomniała, jak ważną wartością dla narodu jest wolność oraz pamięć o tych, którzy za nią walczyli i ginęli.

W rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły oraz poczty sztandarowe uczestniczyły w Mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym w Dębnie, po czym wspólnie przemaszerowano pod Pomnik ku czci walczącym o niepodległość i złożono kwiaty.

Obraz3036