Śniadanie daje moc

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 24 listopad 2015 Opublikowano: wtorek, 24 listopad 2015 Drukuj E-mail

6 listopada 2015 roku uczniowie klas IA,IB,IIA ,IIB i III naszej szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami, a nawet rodzicami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc.

Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. roli śniadania w diecie dziecka i zdrowego odżywiania, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Dzieci podczas robienia śniadania miały do wykorzystania: pieczywo ciemne i jasne, masło, sery białe i żółte, jajka, wędliny i najróżniejsze warzywa między innymi – pomidory, ogórki świeże i kiszone, rzodkiewkę, szczypiorek, paprykę, oliwki, cebulę, sałatę. Na deser posmakowały świeżych owoców i soków, w przygotowaniu których pomagali rodzice.

 

W prace przy śniadaniu w kl. III również włączyli się rodzice, którzy usmażyli pyszne naleśniki. Zostały one posmarowane dżemami i powidłami pochodzące z "klasowej spiżarni". Czynności tej dokonały dziewczynki, chłopcy natomiast zajęli się biciem śmietany, co zrobili znakomicie. Każda porcja udekorowana została sosami oraz świeżymi i mrożonymi owocami. Przy ładnie przygotowanym stole wszystkim taki posiłek bardzo smakował. Dzieci dowiedziały się dużo na temat ważności śniadania w codziennej diecie, gdyż jak okazało się, nie wszyscy spożywają śniadanie przed wyjściem do szkoły. Mamy nadzieję, że to się zmieni. Uczniowie opracowali również tematyczne gazetki ścienne.

O pomyśle włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji zostali odpowiednio wcześniej powiadomieni rodzice oraz sami zainteresowani – uczniowie. Przygotowanie pysznych, kolorowych kanapek, sałatek czy innych dań, nie sprawia im już żadnej trudności. Umiejętności te na pewno przydadzą się im w dorosłym życiu, a jednocześnie uatrakcyjniły one zajęcia w szkole.

Wszyscy spisali się na medal, wspólnie przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do akcji.

Odsłony: 865

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

M IV DBPF 20
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.