Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 10 grudzień 2015 Opublikowano: czwartek, 10 grudzień 2015 Drukuj E-mail

Rodzice i uczniowie naszej szkoły włączyli się po raz pierwszy do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Podola. O pomoc dla Ukrainy zwróciła się do szkoły przedstawicielka Rodziny Kolpinga w Dębnie.

Dzieci i młodzież szkolna zebrała bardzo duże ilości potrzebnych rzeczy typu: ubrania, żywność, materiały papiernicze, zabawki, książki i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Wszystko to zostało przekazane dla mieszkańców sześciu parafii ks. Zbigniewa Pabiana, pochodzącego z Łoniowej, a pracującego właśnie na Ukrainie. Dary zebrane w szkole zostały odwiezione dwoma samochodami dzięki uprzejmości Pana sołtysa Grzegorza Przybyło oraz Pana Pawła Ciurusia. Za okazane serce i pomoc bardzo im dziękujemy. Dary wyruszyły z Polski 4 grudnia specjalnym autokarem z wolontariuszami. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy nadchodzące Święta w wielu rodzinach, tam na Ukrainie, będą milsze i radośniejsze. Składamy również podziękowania naszym rodzicom i uczniom, którzy potrafią dzielić się tym co mają z innymi.

Odsłony: 1952

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Obraz Religijny  Kardynal Stefan Wyszynski
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.