Zapraszamy na Zabawę Karnawałową organizowaną przez Radę Rodziców dnia 20 stycznia 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły.

Poczuć romantyzm

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 23, grudzień 2015 Opublikowano: środa, 23, grudzień 2015 Drukuj E-mail

Uczniowie gimnazjum i kl.VI szkoły podstawowej mieli okazję zobaczyć w naszej szkole program słowno-muzyczny pt. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... czyli Mickiewicz - moje życie w wykonaniu krakowskich aktorów: Małgorzaty Krzysicy i Andrzeja Jurczyńskiego. Dziecięca beztroska, młodzieńcza miłość i przyjaźń, twórczość i rozterki wieku dojrzałego, tęsknota za krajem i wolną ojczyzną, zagadkowa śmierć w Konstantynopolu były motywami przewodnimi przedstawienia. Aktorzy perfekcyjnie wcielili się w role Adama Mickiewicza i Celiny Szymanowskiej opowiadając o ich życiu oraz recytując fragmenty najbardziej znanych utworów wieszcza. Widowisko oprawione było muzyką Fryderyka Chopina i Marii Szymanowskiej.
To była niezwykła podróż do ciekawych i tajemniczych czasów romantyzmu.