Młodzi ekolodzy

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 23 grudzień 2015 Opublikowano: środa, 23 grudzień 2015 Drukuj E-mail

Finał Gminnego Konkursu Ekologicznego „Miej zasady – segreguj odpady” przyniósł zwycięzcom wiele radości i wspaniałych nagród. Wśród laureatów znalazł się 15-osobowy zespół z naszego gimnazjum: Jarosz Julita, Roczniak Kamila, Kutek Grzegorz, Koczwara Danuta, Piętka Paweł, Powroźnik Wiktoria, Wróbel Florian, Gala Bartłomiej, Kender Maksymilian, Baczyńska Bożena, Koczwara Wiktor, Kozioł Jakub, Stężowska Liliana, Hajduk Karolina, Duch Julia. Uczniowie ci pod kierunkiem pani Lucyny Migdał opracowali gazetkę ekologiczną „MŁODZI EKOLODZY” zachęcającą do segregacji odpadów i zajęli I miejsce wygrywając indywidualne nagrody rzeczowe, sprzęt multimedialny dla szkoły oraz wycieczkę. Komisja konkursowa doceniła pomysłowość, spójność, staranność i samodzielność wykonania tej gazetki.

Nasza szkoła podstawowa wzięła udział w tymże konkursie jeszcze w dwóch kategoriach. Dzieci młodsze pod opieką pani Lucyny Muchy wykonały książeczkę z bajką edukacyjną „MIŚ EKOLOGIŚ RATUJE GMINĘ”, a starsi, zachęceni przez panią Teresę Ćwikłę, przedstawili pracę w formie komiksu „KRÓTKA MALOWANA HISTORYJKA O TYM, JAK KINGA DBA O NASZĄ ZIEMIĘ”.
W pozostałych kategoriach czołowe miejsca zajęli:
Publiczne Przedszkole w Łoniowej (kat.I)
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach (kat.II)
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej (kat.III)
W uroczystym posumowaniu konkursu wzięła udział delegacja z Urzędu Gminy Dębno z wójtem Wiesławem Kozłowskim na czele, który był fundatorem nagród, radni gminy, dyrektorzy nagrodzonych placówek oraz laureaci wraz z opiekunami. Wspólne spotkanie uświetniły występy dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Odsłony: 1112

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Regulamin Konkursu Foto Flaga M
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.