Wakacje

Wycieczka za zwycięstwo

Opublikowano: piątek, 08 styczeń 2016 Drukuj E-mail

Grupa naszych gimnazjalistów, którzy zwyciężyli w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Miej zasady – segreguj odpady”, uczestniczyła w wycieczce sponsorowanej przez Wójta Gminy Dębno. Pierwszym etapem podróży było zwiedzanie Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni. Uczniów bardzo zaciekawiła największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce licząca ponad 5 tysięcy okazów. Wśród nich zobaczyli motyle, które udają drapieżne ptaki, liście, a nawet jaszczurki. Drugą atrakcją wyjazdu był pobyt w Muzeum Witrażu w Krakowie i śledzenie niezmienionego od setek lat procesu powstawania witraży. W przestrzeniach ekspozycyjnych można było oglądać zarówno współczesne, jak i historyczne witraże i kartony witrażowe, w tym autorstwa najwybitniejszych polskich artystów z początku XX. Spacer po stolicy Małopolski miał swój finał na pokonkursowej wystawie szopki krakowskiej w Pałacu Krzysztofory na Rynku Głównym. Wszystkich zachwyciły wytwory sztuki rękodzielniczej przedstawiające miniatury zabytkowych budowli Krakowa oraz postacie związane z Betlejem. Nieopodal odbywał się kiermasz świąteczny, cieszący się powodzeniem wśród tubylców, a także turystów z Polski i zagranicy. Wieczorem, w drodze powrotnej, gimnazjaliści oglądali świąteczne iluminacje miasta.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Zdjecie02
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.