Noc Kodowania

Opublikowano: poniedziałek, 20 czerwiec 2016 Drukuj E-mail

W nocy z 17 na 18 czerwca w Naszej Szkole odbyła się pierwsza „Noc Kodowania”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczyciela informatyki Pana Lucjana Barana.

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej od dwóch lat bierze udział w projekcie MISTRZOWIE KODOWANIA będącym ogólnopolskim programem edukacyjnym stworzonym przez Massachusetts Institute of Technology. Ma on na celu zapoznanie uczniów z programowaniem w języku Scratch. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem: „Rodzice w Edukacji”. Patronami projektu są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki.

W Nocy Kodowania uczestniczyło dziewięciu mistrzów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum oraz opiekunowie Pan Lucjan Baran i Pani Teresa Ćwikła. Program wydarzenia był bardzo atrakcyjny. Uczniowie między innymi zbudowali robota z klocków LEGO, a następnie oprogramowali go, odbyły się lekcje kodowania w dwóch blokach tematycznych, prezentacje wykonanych prac, w tym bardzo ciekawych gier oraz projekcja filmu, podczas której uczestnicy raczyli się przepyszną pizzą. Do dyspozycji uczniów były ciepłe napoje i przekąski, a dla bardziej zmęczonych - materace.

Uczniowie poprzez zabawę zgłębili tajniki programowania oraz wykazali się pomysłowością tworząc własne projekty, gry i aplikacje.

(Więcej zdjęć TUTAJ)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Dzien4  12
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.