Na szlaku Krutyni…

Opublikowano: piątek, 17 czerwiec 2016 Drukuj E-mail

Krutynia to leniwie płynąca rzeka na Mazurach. Płynie, wije się wśród mazurskich pól i lasów. I to ona właśnie stała się hasłem naszej wycieczki, w której udział wzięło 57 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum oraz pięciu opiekunów. Było wyjątkowo – ze względu na odległość… 9 godzin jazdy - jeszcze nigdy nie byliśmy tak daleko, miejsce… Mazury – tylko kilka osób spośród uczestników tutaj było, cel… kajaki – na palcach jednej ręki policzyć tych, którzy wcześniej mieli do czynienia z kajakiem...

To był główny cel i jednocześnie główna atrakcja naszego wyjazdu, ale były również inne – rejs statkiem po mazurskich jeziorach – w tym po największym polskim jeziorze – Śniardwy, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Parku Krajobrazowego oraz parku dzikich zwierząt. Był również akcent polonistyczny czyli wizyta w Leśniczówce Pranie, w której kiedyś mieszkał i tworzył Konstanty Ildefons Gałczyński. Bardzo miło wspominać będziemy również ośrodek Krutynianka, w którym mieszkaliśmy, w skrócie nazywając go „domkami” i ich sympatycznych właścicieli. Wyjazd dofinansowany był z projektu „Dajmy młodym wybór”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie CARPEdiem przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

M DSC 0481
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.