Uwaga! Zebranie z Rodzicami odbędzie się 04 lutego 2019 r. o godzinie 17:00. Zapraszamy.

Potyczki Językowe

Opublikowano: środa, 31 maj 2017 Drukuj E-mail

19 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Woli Debińskiej odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Językowego pod hasłem: „Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Obok uczniów z naszej szkoły w konkursie udział wzięli gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych szkół   w Dąbrówce i Sufczynie . Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami w podawaniu poprawnych form rzeczowników, antonimów i synonimów. Prawidłowo odgadywali  peryfrazy. Wyjaśniali też znaczenie związków frazeologicznych.  Wśród zadań znalazła się również krzyżówka. Najwięcej emocji spowodowało zadanie, w którym od rzeczownika własnego, np. Chińczyk należało utworzyć pospolity i wyjaśnić jego znaczenie.

W konkursie zwyciężył Michał Gurgul z Gimnazjum w Woli Dębińskiej, drugie miejsce wywalczyła Gabriela Lis z Dąbrówki, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Gurgul z Woli Dębińskiej. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, dlatego przyznano wyróżnienia. Otrzymali je: Gabriela Widło, Emilia Mleczko, Kamila Roczniak, Aleksandra Smoleń i Barbara Rychlicka. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Dębnie.  Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który przeznaczył środki na zakup nagród książkowych i rzeczowych.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Sacha.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Bochnia 038a
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.