Z wizytą w niemieckiej szkole

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2016 Drukuj E-mail

Wszyscy uczestnicy projektu Erasmus plus „Join us and move” spotkali się po raz ostatni w niemieckim mieście Mönchengladbach, położonym w Nadrenii Północnej. Delegacja z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej składała się z 5 uczniów (Angelika Kubera, Agnieszka Widło, Klaudia Sołtys, Agnieszka Kłusek, Klaudiusz Brzeziński) i 3 nauczycieli (Barbara Legutko – koordynator projektu, Lucyna Mucha i Krzysztof Sołtys). Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń. Młodzież obserwowała życie naszych sąsiadów, poznała ich systemem edukacyjny, uczestniczyła w lekcjach, zwiedzała okoliczne miasta takie jak: Düsseldorf, Kolonia czy Aachen. Uwieńczeniem realizowanego projektu było opracowanie wspólnego musicalu o tworzeniu się Unii Europejskiej, który był zaprezentowany na gali finałowej. Oprócz tego uczniowie partnerskich szkół musieli stworzyć swój musical oparty na bazie własnej historii. Goszczące miasto Mönchengladbach łączy w sobie pełną wdzięku miejską atmosferę i sielski urok, obejmuje ogromną ilość parków i lasów, która nadaje mu szczególny charakter. To także miasto kultury i sztuki, z ważnymi zabytkami architektonicznymi, muzeum światowej rangi i dynamiczną sceną teatralną, Starym Rynkiem, placem Kapuzinerplatz i katedrą oraz wieloma innymi zabytkami. Dużą frajdą było wejście na stadion Borusii i odwiedziny Muzeum Fabryki Czekolady. Wspaniała atmosfera panująca na kolejnych wyjazdach, indywidualne doznania ich uczestników, wzajemne kontakty młodzieży z różnych krajów, nowe przyjaźnie, szlifowanie języka, pobyt w wielu krajach – to główne walory projektu „Join us and move”.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

M20180918 113811
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.