Wspomnienie o Patronie

Opublikowano: wtorek, 31 maj 2016 Drukuj E-mail

25 maja 2016 r. w 35. rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uroczystość z okazji Dnia Patrona. Rozpoczęła ją msza św. odprawiona w kościele św. Małgorzaty w Dębnie przez  ks. proboszcza Jerzego Krzanowskiego. Kolejną częścią świątecznego dnia była akademia, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. emerytowani pracownicy szkoły i przedstawiciele lokalnego samorządu z wójtem Wiesławem Kozłowskim na czele.

Głównym hasłem akademii były słowa Prymasa "Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość, lecz aby swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość". Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez młodzież gimnazjum przybliżał epizody z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w tym okres internowania w Komańczy. Całość programu  koordynowała pani Agata Jankowska we współpracy z paniami: Małgorzatą Brzuchacz i Alicją Zych - Sachą. Wielu wzruszeń dostarczyły świetnie dobrane przez panią Elżbietę Regę utwory muzyczne, zwłaszcza Psalm18 Piotra Rubika. Uroczystość zakończył „Słoneczny polonez” odtańczony przez zespół „Smyki” ze szkoły podstawowej w choreografii pani Joanny Nowak. Pani Dyrektor podkreśliła, że to święto jest wyrazem hołdu dla wielkiego człowieka i patrioty jakim był Kardynał Stefan Wyszyński.

MP1190623