„Wiara jest koroną godności człowieka”

Opublikowano: wtorek, 24 maj 2016 Drukuj E-mail

20 maja b.r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja międzygimnazjalnego konkursu na temat życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Honorowym patronatem objęli go Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Ksiądz Dziekan Proboszcz Parafii w Dębnie Jerzy Krzanowski.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych noszących imię Prymasa Tysiąclecia w naszym regionie, tj. z Dąbrówki, Gnojnika, Grabna, Przyborowa, Ryglic i Woli Dębińskiej.

Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na różnorodne pytania i rozwiązać krzyżówkę. Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy. Najlepsi okazali się następujący uczniowie:

• Wioletta Bułat z Ryglic – I miejsce
  • Marlena Brzyk z Grabna i Klaudia Święch z Gnojnika – II miejsce
  • Agata Żółty z Gnojnika i Arkadiusz Hebda z Gnojnika – III miejsce

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Bogusława Faron oraz Ksiądz Dziekan Jerzy Krzanowski wręczyli wszystkim uczestnikom nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy.

Koordynatorami konkursy  były pani Małgorzata Sacha i Alicja Zych-Sacha. Gratulujemy uczniom wiedzy o Patronie.

MDSC00387