Z wizytą w piekarni

Opublikowano: wtorek, 24 maj 2016 Drukuj E-mail

Wyjście do piekarni klas IIA i IIB szkoły podstawowej było dopełnieniem tematu lekcji „Skąd się bierze chleb”. Na zajęciach uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania pieczywa, dowiedzieć się do czego służą różne produkty, co można z nich zrobić oraz jak ważne miejsce zajmuje w piramidzie żywienia chleb, szczególnie ciemny. Podczas wizyty w piekarni uczniowie:

• zwiedzali pomieszczenia,
  • rozmawiali z piekarzem i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba,
  • poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba,
  • obserwowali czynności piekarza, dowiedzieli się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo i higiena pracy,
  • wyrobili najróżniejsze formy z ciasta chlebowego i włożyli do pieca.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w piekarni, zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza.

Nazajutrz z ogromną przyjemnością posmakowali swoich wypieków, zajadając się świeżym chlebkiem z masełkiem.

26czerwca Plakat