Kolejna deszczowa Noc – tym razem Noc Muzeów

Opublikowano: piÄ…tek, 20 maj 2016 Drukuj E-mail

W ubiegły piątek (13.05) dwudziestokilkuosobowa grupa uczniów gimnazjum wraz z opiekunami wzięła udział w akcji Małopolska Noc Muzeów. Kiedy wsiadaliśmy do busa w Woli Dębińskiej jeszcze nie padało. Kiedy w Krakowie zwiedzaliśmy Muzeum Lotnictwa Polskiego z nieba leciała niewielka mżawka, kiedy szliśmy do barbakanu, kto tylko miał rozkładał parasol – padać zaczęło mocniej i mocniej. Płyta Rynku zamieniła się w jedną wielką kałużę, więc nawet nie było możliwości na jej ominięcie. W strugach deszczu dotarliśmy jakoś do Sukiennic i tam pod dachem na ile kto potrafił podziwiał Galerię Sztuki Polskiej XIXw – ostatni - na szczęście suchy punkt programu. Jednak mimo tego, że z nieba lały się potoki wody i niektórzy przemokli na wskroś, humory wszystkim dopisywały. Potwierdziło to kolejny raz przekonanie, że to nie okoliczności, nie pogoda, nie miejsce i atrakcje wpływają na atrakcyjność wycieczki, tylko sami uczestnicy.

Img 1438