III Bieg po Flagę

Opublikowano: czwartek, 05 maj 2016 Drukuj E-mail

III Bieg po Flagę w gminie Dębno odbył się 30 kwietnia 2016 r, w przeddzień ważnych majowych świąt narodowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie CARPEdiem działające na co dzień przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej i Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. Natomiast patronat honorowy nad imprezą objęli: wójt gminy Dębno- Wiesław Kozłowski oraz starosta brzeski- Andrzej Potępa. Celem imprezy jest propagowanie postaw patriotyzmu, w tym symboli narodowych, szczególnie flagi narodowej, promowanie biegania i nordic walking, jako formy aktywnego spędzania wolnego, a także integracja lokalnej społeczności poprzez wspólne świętowanie o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Zawodnicy, w łącznej liczbie ponad 200, rywalizowali na kilku dystansach. Bieg na 10 km dla najbardziej wytrwałych, na 2,5 km - dla najszybszych, rekreacyjny marsz nordic walkig oraz biegi towarzyszące dla najmłodszych - na 400 i na 200 metrów. Na starcie zameldowali się zawodnicy nie tylko z naszej gminy i powiatu, ale również z całej Małopolski i kilku innych województw – śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego. Prawdziwą niespodzianką był udział mieszkającej w Polsce, a pochodzącej z Mongolii - Tsendzesem Sodnom oraz młodej ale znakomitej biegaczki z Ukrainy Khrystyny Bohomiagkovej, która jechała do nas dwa dni, aż z okolic Odessy. W biegu na 10 kilometrów klasą dla siebie był Adam Jamiński z Tych. Potrzebował 34.20 minuty by pokonać tę trasę. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Czyż z Bogumiłowic – czas 35.55, a na trzecim Paweł Molczyk z Niwki – 37.54. Najlepszy zawodnik z gminy Dębno; Michał Krawczyk został sklasyfikowany na 9 miejscu. Natomiast w biegu na 2.5 kilometra wygrał krakowianin Kamil Tekiela z czasem 8.08 minuty. Srebro wywalczył Michał Targosz, także krakowianin. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy, mieszkaniec Woli Dębińskiej, Daniel Kos, który 2500 metrów pokonał w 8.37 minuty. Najlepsi otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe oraz puchary i dyplomy. Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestnikom zmagań biało-czerwone flagi.

Szczegółowe wyniki według kategorii:

Bieg na 200m - wiek przedszkolny

3. Mateusz Gałązka - Kraków

Bieg na 10 km

Kobiety:

1. Khrystyna Bogomiagkova – Odessa (Ukraina)
  2. Natalia Widło – Biadoliny Szlacheckie
  3. Joanna Nowak - Wojnicz

Mężczyźni:

1. Adam Jamiński – Tychy
  2. Grzegorz Czyż – Bogumiłowice
  3. Paweł Molczyk - Niwka