„Gdzie chrzest, tam nadzieja”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 29 kwiecień 2016 Opublikowano: piątek, 29 kwiecień 2016 Drukuj E-mail

Dnia 28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole  odbyła się akademia poświęcona 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

Hasłem przewodnim uroczystości były słowa:  „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Na montaż słowno-muzycznego składały się wiersze o ojczyźnie,  scena obrazująca udzielenie chrztu polskiemu księciu przez biskupa Jordana oraz pieśni i piosenki o charakterze religijno-patriotycznym. Nad całością występów uczniów gimnazjum czuwały Panie Małgorzata Sacha i Elżbieta Rega.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Urzędu Gminy z Wójtem Wiesławem Kozłowskim  na czele i innych lokalnych  instytucji.  Pani dyrektor Bogusława Faron  przypomniała również o nadchodzących  majowych  świętach narodowych  upamiętniających  ważne wydarzenia z historii Polski.

20230606 094038 — Pod Tekst