Zielona szkoła

Opublikowano: poniedziałek, 29 maj 2017 Drukuj E-mail

Uczniowie klasy II przez cały tydzień byli uczestnikami Zielonej Szkoły w Jodłówce Tuchowskiej. Zgodnie z rozkładem zajęć DWD uczyli się i doskonalili swoje umiejętności na łonie przyrody. A że pogoda dopisała plan został zrealizowany w 100%. Wszystkie zajęcia cieszyły dzieci. W szczególności bardzo podobały się warsztaty wikliniarskie, na których uczniowie wykonali upominki na Dzień Matki. Dużo dowiedzieli się o historii tamtego terenu, poznali ważniejsze miejsca, legendy z nimi związane, osobliwości przyrody, kapliczki. Dużym wyzwaniem była wyprawa na Brzankę, najwyższy szczyt. Nie obyło się bez tańców integracyjnych, zajęć w sali komputerowej, w siłowni wewnętrznej i na powietrzu. Niektórzy zbudowali super pojazdy z klocków lego. Jak się okazało wspinanie się po skałkach w Ciężkowicach  też nie należało do trudnych. A że nasze dzieci mają talent, to udowodniły w konkursie pod takim właśnie tytułem. Zdobywcy miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami. Zajęcia trwały od 900 do 2100 więc nie było problemów z zaśnięciem. Był to już drugi wyjazd na Zieloną Szkołę uczniów młodszych, które zorganizowała Pani Lucyna Mucha.

20230929 110320