Geografia inaczej po raz piÄ…ty

Opublikowano: niedziela, 20 marzec 2016 Drukuj E-mail

Już po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy podróżnika z grupy Trzask. Tym razem zabrał nas do Brazylii. Najpierw podróżowali uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej, a potem klasy IV – VI i gimnazjaliści. Wielka to sztuka skupić uwagę prawie 200 osób przez dwie godziny – panu Grzegorzowi to się udało, zresztą już nie po raz pierwszy. Wspólnie odwiedziliśmy Wodospady Iguacu, przedziwną pustynię z jeziorkami. W Rio de Janeiro byliśmy w największej i najbardziej niebezpiecznej faweli miasta - Rocinhie, na słynnej plaży Cobacabana, oglądaliśmy przepiękny widok na zatokę i miasto, stojąc u stóp ogromnego pomnika Chrystusa Odkupiciela i wiele innych. W między czasie co krok odbywały się spotkania z ciekawymi mieszkańcami. Był więc poliglota z polskimi korzeniami, walczący capoeira, mieszkanki w tradycyjnych strojach, których głównym elementem były krynoliny, kierowcy, uliczni sprzedawcy, starsi i młodsi, niezwykli zwykli ludzie… Podróż się skończyła, trzeba było wracać na lekcje, ale mamy nadzieję na kolejne. Kilka zdjęć ze spotkania można zobaczyć TUTAJ.

MIMG 20181121 082027