Wakacje

ERASMUS WE WŁOSZECH

Opublikowano: czwartek, 28 styczeń 2016 Drukuj E-mail

Czwarte spotkanie w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej projektu Erasmus+ „Join us and Move” odbyło się w dniach 18-23 stycznia 2016 r. w urokliwym włoskim miasteczku Ariano Irpino. Gospodarze życzliwie przyjęli przedstawicieli partnerskich szkół z Litwy, Niemiec, Turcji, Hiszpanii i Polski. Naszą szkołę reprezentowało 5 gimnazjalistek: Karolina Płaneta, Julia Duch, Natalia Sumara, Weronika Węgrzyn i Maria Daniel oraz nauczyciele: koordynator projektu Barbara Legutko i pani Lucyna Migdał.

Celem spotkania było przeprowadzenie prób muzycznych związanych z przygotowywanym musicalem, zgromadzenie pomysłów do dekoracji i omówienie propozycji kostiumów. Każda ze szkół zaprezentowała również nagrania prób z przydzielonych im wcześniej fragmentów.
Wszystkie te czasochłonne działania zostały pomyślnie zrealizowane.
Młodzież i nauczyciele mieli ze sobą świetny kontakt, a bariery językowe zostały pokonane już pierwszego dnia. Program pobytu został nieco zmodyfikowany z powodu wyjątkowego na tych terenach ataku zimy i paraliżu komunikacyjnego. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Włochów była wycieczka do znanego miasta położonego u podnóży Wezuwiusza – Neapolu. Zwiedzanie Herkulanum, lunch w pizzerii i spacer charakterystycznymi, wąskimi uliczkami miasta wzbudziły wiele emocji.

Niezapomnianych wrażen dostarczył również krótki pobyt w Wiecznym Mieście i zetknięcie z najważniejszymi rzymskimi zabytkami, w tym: Forum Romanum, Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi, Plac Navona oraz Bazylika św. Piotra w Watykanie.
Następne spotkanie zaprzyjaźnionych szkół odbędzie się na początku marca 2016 r. w Hiszpanii.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

7637771.3
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.