STO LAT BABCIE I DZIADZIOWIE!

Opublikowano: czwartek, 21 styczeń 2016 Drukuj E-mail

W piątkowe popołudnie, tuż przed feriami zimowymi w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyła się wyjątkowa uroczystość, której gośćmi honorowymi były Babcie i Dziadziowie uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zaproszeni seniorzy licznie przybyli w szkolne mury, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Integracyjne spotkanie zainaugurowała dyrektor szkoły Bogusława Faron. W kilku ciepłych słowach powitała zgromadzonych gości, szczególnie tych przybyłych z daleka, i z okazji zbliżającego się Święta Babć i Dziadków życzyła im wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. W pięknie udekorowanej sali, z dużą pomocą zaangażowanych rodziców, w stosownych strojach uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny. Popisy aktorskie dzieci przeplatały ich występy taneczne i muzyczne. Oprócz wzruszających wierszy i piosenek skierowanych do drogich sercu osób, pojawiły się także tańce i krótkie inscenizacje, które rozbawiły zebranych. Każda z pięciu klas, pod opieką swojego wychowawcy zaprezentowała swoje artystyczne możliwości, którymi koordynowała pani Jolanta Ogar. Część artystyczną zwieńczyło gromkie Sto lat, więc z niejednego oka popłynęła łza wzruszenia.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Nie zabrakło też upominkowych serduszek wykonanych przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Anny Gurgul. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło w szkole wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

M429A5847