ZAPROSZENIE 2016

Nadrzędna kategoria: Konkursy Utworzono: wtorek, 12 styczeń 2016 Opublikowano: wtorek, 12 styczeń 2016 Drukuj E-mail

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne? … A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą … nazywają astronomią…”.

/Mikołaj Kopernik/

Powiatowy Turniej Astronomiczny

„Z głową w gwiazdach”

Wszyscy jesteśmy maleńką cząstką kosmosu, jesteśmy kosmicznymi podróżnikami. Ponad naszymi głowami rozpościera się fascynująca, pełna tajemnic natura, która ogarnia całą naszą codzienność i całą Ziemię. To właśnie ona ma duże znaczenie w procesie poznawczym i badawczym. Zdobywanie wiedzy o wszechświecie poszerza horyzonty myślowe, pobudza wyobraźnię, uświadamia uczniowi i każdemu z nas jak wiele jest jeszcze do odkrycia. Astronomia jest nauką interdyscyplinarną - ma jeden układ doświadczalny, którym jest niebo, ale możemy go poznawać na wiele różnych sposobów.

„Z głową w gwiazdach”.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy o podstawowych prawach
i zjawiskach zachodzących w kosmosie, a które są bardzo zawężone do niezbędnego minimum wynikającego z podstawy programowej geografii i fizyki.

Zwracamy się do nauczycieli gimnazjów, aby poparli naszą inicjatywę, poinformowali uczniów o konkursie i zachęcili ich do udziału.
Liczymy, że zaproszenie zostanie przyjęte i wszyscy włączymy się do popularyzacji astronomii wśród młodzieży.

Zespół Organizacyjny PTA:

mgr Teresa Ćwikła – ZS w Woli Dębińskiej