Uwaga! Zebranie z Rodzicami odbędzie się 04 lutego 2019 r. o godzinie 17:00. Zapraszamy.

Ojców - piękne i magiczne miejsce

Opublikowano: środa, 14 czerwiec 2017 Drukuj E-mail

Wycieczka klasowa kl IIIB z wychowawczynią Jolanta Ogar, opiekunem Magdaleną Hebda oraz rodzicami p. Sakłak, p. Curyło, p. Augustynek.

Ojców przywitał nas ciepłym słońcem i niesamowicie błękitnym niebem. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy z naszą panią przewodnik był zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa, gdzie usłyszeliśmy ciekawe legendy o dawnych mieszkańcach zamku i podziwiałyśmy piękne skały o rozmaitych kształtach, czyli cudowne dzieła natury.

Później weszliśmy szlakiem do Jaskini Ciemnej. Jak sama nazwa wskazuje było tam bardzo ciemno i dosyć zimno, bo tylko plus 8 stopni. Dzięki latarce pani przewodnik zobaczyłyśmy kilka nietoperzy i brzydkich pająków. Po ochłodzeniu się w jaskini, wyruszyłyśmy dalej, do Źródełka Miłości, gdzie trochę odpoczęłyśmy, porozmawiałyśmy i pochlapałyśmy się zimną wodą ;) Mamy nadzieję, że woda sprawi, że każde z nas się szczęśliwie zakocha. kolejnym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Łokietka, do której udaliśmy się szlakiem przez Bramę Krakowską. Oświetlona Jaskinia Łokietka zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, ale nikt nie chciał tam zamieszkać na stałe. Podczas przechadzek po szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego pani przewodnik uzupełniała naszą wiedzę o ważne informacje a my z uwagą jej słuchałyśmy. Po zejściu ze szlaku udaliśmy się busem do miejsca noclegowego, gdzie czekał na nas ciepły obiadek. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Drugi dzień wycieczki to wspaniałe spotkanie z mieszkańcami krakowskiego ZOO. Czterogodzinne zwiedzanie Zoo dostarczyło nam ogromnych wrażeń i nowych informacji. Największą atrakcja okazały się pingwiny, żyrafy i oczywiście bliskie spotkania w mini Zoo. Z Zoo wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni pod naszą szkołę, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Akcja2
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.