Michał Gurgul laureatem Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 10 czerwiec 2017 Opublikowano: sobota, 10 czerwiec 2017 Drukuj E-mail

16 maja 2017 r. odbyło się organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie Ogólnopolskie Dyktando Szkolne adresowane do trzech grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III), dla szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz dla gimnazjum.  Test konkursowy był podzielony na dwie części. Część I to 10 pytań testowych, część II to dyktando z lukami. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymywał +1 punkt, a za błędną -1 punkt. Na podstawie testu wyłoniono najlepszych w każdej grupie wiekowej. Wśród nich znalazł się uczeń naszego gimnazjum Michał Gurgul, który jako jedyny reprezentował szkołę. Otrzymał tytuł laureata, zajmując 7 miejsce wśród 433 biorących udział w dyktandzie. W przygotowaniu się do ortograficznych zmagań pomagała mu pani Małgorzata Sacha.

MDSC08739