Plener Malarski

Opublikowano: środa, 31 maj 2017 Drukuj E-mail

Pięć uczennic naszej szkoły uczestniczyło w X Integracyjnym Plenerze Malarskim – DĘBNO 2017, a następnie w wernisażu wystawy poplenerowej, w czasie którego wręczono nagrody najlepszym. W kategorii gimnazjum równorzędne III miejsce zajęły Julia Duda i Oliwia Pierz, a Maria Zachara otrzymała wyróżnienie. Nagrody za udział ze szkoły podstawowej otrzymały Zuzanna Kukuś i Kamila Widło.

Przybyłym do Dębińskiego Centrum Kultury gościom, pani kierownik Muzeum Zamek w Dębnie - Krystyna Gurgul - przedstawiła prezentację multimedialną obrazującą dziesięcioletnią historię Integracyjnych Plenerów Malarskich, które miały nawiązywać do historycznego pleneru z 1923 roku.Były też występy dzieci ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach – Filia w Porąbce Uszewskiej oraz Sylwii Pasek – instruktorki śpiewu w DCK. W bieżącym roku w plenerze wzięło udział 39 osób, a wśród nich młodzież ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno ( Maszkienice, Porąbka Uszewska, Wola Dębińska, Łysa Góra, Sufczyn ), a także z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku i Tarnowie, oraz z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.

M PB250690