WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Opublikowano: środa, 24 maj 2017 Drukuj E-mail

8 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Dzieci z klas I i II Sz. P. wzięły udział w programie „Cukierki” opartym na bajce, w którym wykorzystano historię z elementami magii. Przesłanie adresowane do każdego widza uczyło, że należy wystrzegać się obcych dorosłych, którzy częstują dziecko cukierkami symbolizującymi substancje odurzające.

Młodzież klas VI Sz. P. oraz I b Gimnazjum uczestniczyła w „Debacie”. Program ten umożliwił młodym ludziom wcielenie się w rolę eksperta, zaprezentowanie swojej wiedzy, doświadczeń i skonfrontowanie ich z rzeczywistością, by w rezultacie podjąć próbę zmiany przekonań związanych z piciem alkoholu, a w konsekwencji odroczyć lub nawet zaprzestać inicjacji alkoholowej.

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny autorstwa Krzysztofa Wojcieszka przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, w który włączyli się uczniowie klas I a i I c Gimnazjum. Program miał na celu dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania jak również zwiększenie ostrożności
w odniesieniu do innych substancji psychoaktywnych i zachowań ryzykownych.

Wszystkie programy prowadziła p. Anita Stachowiak ze Śląskiego Centrum Profilaktyki
i Psychoterapii.

M20190518 130132