VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 16 maj 2017 Opublikowano: wtorek, 16 maj 2017 Drukuj E-mail

Dużym zaskoczeniem dla Franciszka Gadziny z klasy II oraz dla jego kolegów było zdobycie przez niego I miejsca w powiatowym konkursie pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa”. Była to już VII edycja tego konkursu. Tradycyjnie już honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, która miała zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, ilustrującej hasło konkursowe. W naszej szkole odbyło się szkoleniowe spotkanie dzieci z pracownikami Kasy Rolniczej w Brzesku, którego celem było przygotowanie merytoryczne młodych artystów. Do Brzeska wpłynęło około 300 prac. Najciekawszą okazała się praca Franka Gadziny, który otrzymał wspaniałe nagrody. Najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Uczniowi klasy II życzymy dalszych sukcesów i czekamy na wyniki z kolejnych szczebli.

Zwycięzcy Siłowania