IV Dębiński Bieg po Flagę

Opublikowano: środa, 10 maj 2017 Drukuj E-mail

30 kwietnia na boiskach sportowych przy naszej szkole odbyły się gminne obchody Święta Flagi w ramach Dębińskiego Biegu po Flagę. Już po raz czwarty gościliśmy znakomitych biegaczy z całego rejonu. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie CARPEdiem przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej, a honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Dębno. Impreza z założenia miała wymiar patriotyczno-sportowy przyciągając do rywalizacji całe rodziny. Dla najmłodszych przygotowano też inne atrakcje, w tym malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i inne zabawy.
W biegu wzięło udział około 300 uczestników, którzy  rywalizowali na kilku dystansach. Był bieg na 10 km, na 2,5 km, rekreacyjny marsz nordic walking oraz dwa biegi dla najmłodszych - na 400 i na 200 metrów. Sygnał do startu poszczególnym grupom zawodników dawali zaproszeni goście: Wójt Gminy Dębno – pan Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego – pan Andrzej Potępa, Radny Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego – pan Wojciech Skruch oraz Sekretarz Gminy Dębno – pani Justyna Wójtowicz-Woda. W tym roku Wójt Gminy Dębno postanowił uhonorować specjalną nagrodą najstarszych uczestników Biegu. Okazali się nimi – Pan Stanisław Kita z Jadownik, który przebiegł 10 km oraz pani Józefa Więcław z Niedźwiedzy, która wzięła udział w nordic walking.

Na zwycięzców czekało mnóstwo nagród. W poszczególnych kategoriach wiekowych był to głównie sprzęt sportowy - rowery, rolki, deski fiszki, badmintony, piłki, plecaki, hulajnogi oraz nagrody finansowe. Czas oczekiwania na dekorację zwycięzców uświetnił pokaz ratownictwa technicznego i medycznego jednostki OSP w Dębnie prowadzony przez kapelana ks. Grzegorza Srokę oraz występ Anny i Kingi Gurgul – zwycięskiego duetu w programie „Aplauz, aplauz”. Po wręczeniu nagród oraz losowaniu upominków od właścicieli lokalnych firm, na scenie swoje talenty zaprezentowały  dzieci i młodzież z naszej szkoły: Szymon Szostak, Agnieszka Kliś, Zofia Kania, Karolinka Stefan, Wiktoria Roczniak, Szymon Rozmus, Emilka Kurek, Magdalena Wołek, Katarzyna Gadzina, Patryk Ledziński, Julia Ledzińska, Emilia Kural, Patrycja Sumara, Julia Górska, Mateusz Kłusek i Kacper Roman, Marta Kłusek, Danuta Koczwara, Kamila Roczniak, Oliwia Reszkiewicz oraz zespół hip-hopowy Kornelia Gębska, Julia Podstawska i Emilia Wołek

Impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc sponsorów z terenu gminy Dębno, wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w jej organizację. Koordynatorkami imprezy były panie: Prezes Stowarzyszenia CARPEdiem – Elżbieta Rega oraz pomysłodawczyni Biegu po Flagę - Teresa Ćwikła.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Bieg na 10 km

Kobiety:

1. Katarzyna Kmieć - Perła
  2. Aneta Kądziołka – Jadowniki
  3. Renata Maślanka – Tarnów

Mężczyźni:

1. Adam Jamiński – Tychy
  2. Dominik Jarco – Pietrzykowice
  3. Michał Krawczyk – Biadoliny

Bieg na 2,5km - klasy IV - VI SP

Dziewczęta: