Koniec sezonu

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 05 listopad 2005 Opublikowano: sobota, 05 listopad 2005 Drukuj E-mail

LKS "Orzeł" Dębno : LKS "Dunajec" Zakliczyn 6 : 2 W ostatnim spotkaniu II ligi trampkarzy starszych "Orzeł" podejmował sąsiadujący w tabeli zespół z Zakliczyna. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego okazało sie, że stroną dominijącą są - mimo luk w składzie - gospodarze. Gracze z Dębna zepchnęli "Dunajec " do rozpaczliwej obrony. W 10 min. na strzał z 30 metrów zdecydował się Kural i zaskoczony bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki. Niestety zawodnicy Dębna zbyt szybko uwierzyli że są zwycięzcami i zostali skarceni... jedna z nielicznych kontr Zakliczyna - zamieszanie podbramkowe- strzał w długi róg i wyciągnięty jak struna Hebda nie sięgnął piłki. Remis!!!
Nie załamało to "Orła" W ciągu kilku minut falowe ataki przyniosą dwie bramki grającego z kontuzją Płanety. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem a potem w zamieszaniu podbramkowym. Do przerwy "Orzeł" wygrywał 3 : 1. Po zmianie stron znów przeważali gospodarze. Najpierw z zimną krwią z 5 metrów bramkarza gości pokonuje Greń, kilka minut później w sytuacji sam na sam umieszcze piłkę w siatce "Dunajca" Gomularz. Wysokie prowadzenie powoduje spadek tempa meczu. Po jednej z kontr goście zmniejszają rozmiary porażki. Nie są w stanie jednak strzelić więcej - koszmarem dla napastników "Dunajca" był tego dnia Hebda broniąc wszystkie ich "setki". 10 minut przed końcem wynik ustala strzałem z 15 m Kural. "Orzeł" zasłużenie pokonuje "Dunajec" Zakliczyn.
Sezon się skończył. Jak na debiutanta w lidze - a takim był "Orzeł" - było nieźle. Trzy porażki, trzy zwycięstwa... na wiosnę z pewnością powalczą o awans (!) zwłaszcza, że prasa sportowa głośno zapowiada spektakularne transfery z "Sokoła" Maszkienice czy "Startu 77" Biadoliny... a na razie... zwycięzców się nie sądzi... Hebda 10, Bodura 10/Franczyk 10, Węgrzyn 10, Gicala 10/Gagatek 10, Bojdo 10/Witek 10, Gomularz 10/Siemieniec 10, Kural 10, Płaneta 10, Kumorek 10, Świstak 10, Greń 10/Sowa 10... acha... Marecik 12 Tekst i zdjęcia: Piotr Marecik
(Zdjęcia znajdziesz w "Naszej Galerii"- przyp. Admin)

MDSC00387