Międzynarodowy Dzień Kota

Opublikowano: czwartek, 02 marzec 2017 Drukuj E-mail

Człowiek udomowił kota prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech doczekały się one swojego międzynarodowego święta, które w Polsce obchodzone jest 17 lutego. Pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku. Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów. Obchodzi się go po to, aby podkreślić ich rolę w naszym życiu i poprawić warunki bytowe mruczków,  głównie tych wolno żyjących i szukających domów. Święto to obchodzone jest corocznie, w wielu miejscach organizowane są różnego rodzaju akcje. Uczniowie klasy II szkoły podstawowej dużo dowiedzieli się o ich życiu, upodobaniach, drogach, po których chadzają. Wszyscy wcielili się w role kotów, a klasa stała się sceną teatralną. Dzieci doświadczyły, że picie mleka językiem nie jest wcale proste. Wykonały też portrety swoich ulubieńców. Wszyscy bawili się znakomicie.

Mmaj2012 075