MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS LOGICZNY „GŁÓWKA PRACUJE”

Opublikowano: piątek, 27 styczeń 2017 Drukuj E-mail

26 stycznia 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku odbyła się II edycja konkursu logicznego. Nasze Gimnazjum  reprezentowała trzyosobowa drużyna wyłoniona podczas etapu szkolnego, w składzie: Marta Kłusek (kl. II a), Bartłomiej Gala (kl. III a) i Karolina Hajduk (kl. III c)  pod opieką pani Katarzyny Wolak.

W szranki potyczek logicznych i zadań dotyczących spostrzegawczości, szybkiego kojarzenia oraz wyciągania wniosków stanęło aż siedem drużyn z gimnazjów z Brzeska
i okolic. Drużyny miały za zadanie rozwiązać siedem różnego typu zdań. Walka była zaciekła. Nasi uczniowie po pierwszym zadaniu plasowali się na piątym miejscu jednak szybko opracowali skuteczną strategię, odrobili straty i przeszli do ścisłego finału.

Zgromadzili 102 punkty,  wyprzedzili gospodarzy - Publiczne Gimnazjum nr 2 (84 punkty) i zajęli zaszczytne II miejsce na podium tuż za uczennicami  Katolickiego Gimnazjum z Brzeska (115 punktów). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier logicznych.

Serdecznie gratulujemy!

MIMG 9094