GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ…

Opublikowano: czwartek, 22 grudzień 2016 Drukuj E-mail

19 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Woli Dębińskiej odbył się jubileuszowy X Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, a do rywalizacji przystąpiło 37 uczniów. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Pani Anna Gurgul, Pani Lucyna Migdał i Pani Elżbieta Rega przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii A (klasy I-III szkoły podstawowej)

I miejsce i "Złotego Anioła" otrzymała Karolina Stefan („Maleńka miłość”)

II miejsce i "Srebrnego Anioła" otrzymały: Julia Rudnik („Pastorałka Anielska”) i Zofia Kania („Dzisiaj w Betlejem”)

III miejsce i "Brązowego Anioła" otrzymał Dominik Hamowski („Świeć gwiazdeczko”)

Ponadto jury wyróżniło: Wiktorię Roczniak („Gwiazdki świecą nad stajenką”), Patrycję Przeklasę („Jest taki dzień”) i Julię Gajdę („Dzisiaj w Betlejem”)

W kategorii B (klas IV-VI szkoły podstawowej)

I miejsce i "Złotego Anioła" otrzymał Patryk Ledziński („A cóż z tą dzieciną?”)

II miejsce i "Srebrnego Anioła" otrzymała Katarzyna Gadzina („Jadą kolędnicy jadą”)

III miejsce i "Brązowego Anioła" otrzymali: Julia Górska („Kiedy dzieckiem jest Bóg”) i Szymon Rozmus („Boży blues”)

Jury przyznało też wyróżnienia dla Emilii Kurek („Mizerna cicha”) i Martyny Gajdy („Gwiazdki świecą nad stajenką”)

W kategorii C (gimnazjum )

I miejsce i "Złotego Anioła" otrzymali: Kamila Roczniak („Kołysanka dla Jezusa”) i Mateusz Kłusek („Złota Jerozolima i biedne Betlejem”)

II miejsce i "Srebrnego Anioła" otrzymała Selena Fikas („A wczora z wieczora”)

III miejsce i "Brązowego Anioła" otrzymała Emilia Kubala („Kolęda dla nieobecnych”)

Jury przyznało też wyróżnienia : Karolina Hajduk („ O gwiazdo betlejemska”) oraz duet Brygida Witek i Maria Zachara („Biały śnieg i ty”)

Nominowani do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, który odbędzie się w Łysej Górze, to:

Z kategorii A – Karolina Stefan

Z kategorii B – Patryk Ledziński

Z kategorii C – Kamila Roczniak, Mateusz Kłusek i Selena Fikas

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i paczki ze słodyczami ufundowane przez Stowarzyszenie CARPEdiem przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Sponsorem nagród rzeczowych dla laureatów był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który nie mógł osobiście wręczyć prezentów, ale w jego imieniu uczyniła to Pani Justyna Wójtowicz-Woda - Sekretarz Gminy Dębno wraz z Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej – Bogusławą Faron.

M Zrobilismy Male Oblezenie