Gość ze Sri Lanki

Opublikowano: środa, 21 grudzień 2016 Drukuj E-mail

Dnia 9 grudnia 2016 r. powitaliśmy w progach naszej szkoły niebywałego gościa.  Po długiej podróży prosto ze Sri Lanki przyjechała do nas Vasundara Kalansuriya – studentka marketingu i zarządzania na University of Sri Jayawardenepuraw, która wzięła udział w projekcie organizowanym przez studencką międzynarodową organizację AIESEC w Krakowie. Vasu szybko odnalazła się w zupełnie obcej kulturze Polski, bardzo smakowały jej polskie potrawy, pierwszy raz zobaczyła śnieg ,poznała uroki jazdy na łyżwach, zwiedziła m.in. Zamek w Dębnie i najważniejsze zabytki Krakowa.

Nasi uczniowie z pasją w oczach słuchali jej opowieści o mało znanym dla nich kraju, kulturze, języku, religii i zwyczajach. Spotkania z uczniami w klasach były też świetną okazją, by sprawdzić swój angielski. Zadawane przez uczniów pytania i ciekawe opowieści Vasu pozwoliły nam poczuć klimat wakacyjnej, prawie jak z baśni przygody, bo na wyspie Cejlon cały rok jest lato, a w ogrodach można spotkać … słonia! Nauczyliśmy się też liczyć do dziesięciu w języku Sinhala oraz kaligrafować zabawne kształty liter tego języka. Poznaliśmy tradycyjny strój kobiety ze Sri Lanki (sari), a melodie, które Vasu nuciła nam na spotkaniach pozostają nadal w naszej pamięci. Żegnaliśmy się marząc o tym, że może i nam kiedyś uda się zobaczyć Sri Lankę.  DZIĘKUJEMY VASU!!! Jesteś tu zawsze mile widzianym gościem! Szczególne podziękowania składamy  Pani Bogusławie Frankowskiej głównemu koordynatorowi spotkania  w szkole.

M5foto02