„Zmagania” z utworami Sienkiewicza

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 05 grudzień 2016 Opublikowano: poniedziałek, 05 grudzień 2016 Drukuj E-mail

„Mieszkanie bez książki
ciemniejsze jest niż bez lampy”

(Henryk Sienkiewicz)

Dnia 30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Literacki poświęcony patronowi roku 2016 Henrykowi Sienkiewiczowi. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski. Do rywalizacji przystąpili uczniowie gimnazjów z Dąbrówki, Porąbki Uszewskiej, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Pytania, w liczbie czterdziestu, dotyczyły fragmentów utworów: „Krzyżacy”, „Latarnik”, „Potop”i „Quo vadis”. Były to pytania otwarte. Zadaniem dodatkowym była krzyżówka. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością treści. Zwyciężył Jakub Mularz z Dąbrówki, drugie miejsce zajęła Kamila Roczniak, a trzecie Wiktoria Gurgul, obie uczennice z Woli Dębińskiej. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: Klaudia Kural i Natalia Pabian z Porąbki Uszewskiej oraz Izabela Boruta z Dąbrówki. Nagrody wręczyła sekretarz gminy Pani Justyna Wójtowicz-Woda. Całość przygotowały Alicja Zych-Sacha i Małgorzata Sacha.