"Czary mary, wosku lanie, co się ma stać, niech się stanie!"

Opublikowano: piÄ…tek, 25 listopad 2016 Drukuj E-mail

Andrzejki to dzień jeden w swoim rodzaju. To ostatnia okazja do zabaw tanecznych przed Adwentem, czyli okresem przygotowującym na Boże Narodzenie. Tego dnia zgodnie z tradycją św. Andrzej za pomocą wróżb, uchyla rąbka tajemnicy pannom i kawalerom. Z tej okazji w czwartek 24 listopada, by tradycji stało się zadość, w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której brali udział uczniowie wszystkich etapów edukacji. Jako pierwsi bawili się uczniowie klas I-III. Impreza odbyła się w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy wróżono dzieciom. Każdy uczestnik zabawy za pomocą wróżb mógł zapytać o to, co go czeka w przyszłości, o swojego partnera, czy uzyskać odpowiedź na to "kim będzie". Tradycyjna wróżba z butami wskazała nam kto pierwszy wyjdzie za mąż. Podczas wróżb było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Kiedy wszyscy dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości rozpoczęła się dyskoteka. W nagrodę za udział w konkursach, wróżbach i zabawach dzieci otrzymały słodycze i drobne upominki ufundowane przez rade rodziców. By wzmocnić się po szalonej zabawie, dzieci z apetytem zjadały poczęstunek przygotowany przez rodziców poszczególnych klas .Atmosfera była wspaniała. Chociaż na wróżby andrzejkowe należy spojrzeć z przymrużeniem oka, to z pewnością każdy z niecierpliwością będzie czekał następnych Andrzejek. Obsługą sprzętu muzycznego zajęli się niezastąpieni uczniowie klas III gimnazjum. Opiekunem imprezy była pani Jolanta Ogar, opiekun SU.

MP4160148