OGLĄDAĆ SZTUKĘ TRADYCYJNIE I NOWOCZEŚNIE

Opublikowano: poniedziałek, 21 listopad 2016 Drukuj E-mail

We środę 16 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Celem wyjazdu było wzięcie udziału w dwóch lekcjach plastycznych odbywających się na terenie zabytkowego dworca autobusowego, oraz w Muzeum Narodowym. Uczniowie mogli podziwiać multimedialną wystawę dzieł Van Gogha, do której wykorzystano technologię SENSORY 4 TM – nowoczesną platformę multimedialną pozwalającą wykreować tętniącą życiem przestrzeń na suficie, podłodze, kolumnach i ścianach. Do tego dynamiczna, wyświetlana grafika oraz wielokanałowy dźwięk tworzyły pokaz jakiego nie zobaczymy w tradycyjnych wystawach. Uczniowie mogli też rysować oglądając tutorial plastyczny wyświetlanego obrazu. Następna lekcja pt „Ćwiczenia z patrzenia” odbyła się w Muzeum Narodowym , gdzie uczestnicy analizowali dzieła sztuki. Prowadząca zajęcia w ciekawy sposób wprowadziła nas w analizę obrazów poprzez porównanie dzieł różnych malarzy. Uczniowie w sprawny sposób poradzili sobie z symboliką obrazów a w odpowiedzi na pytanie „która lekcja była bardziej przydatna i atrakcyjna”? – ich zdania były podzielone.

Zdjęcia z wycieczki

Img 2529