Wizyta klasy pierwszej w planetarium

Opublikowano: piÄ…tek, 18 listopad 2016 Drukuj E-mail

17 listopada klasa pierwsza szkoły podstawowej była na wycieczce w Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Uczestniczyła w ciekawej prelekcji na temat Układu Słonecznego, energii słonecznej i aktywności Słońca. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli do planetarium, gdzie siedząc w wygodnych fotelach podziwiali zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwiaździstego w różnych szerokościach geograficznych, ruchem planet i Słońca, fazami Księżyca oraz ruchem obrotowym Ziemi. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii i mitów wykorzystywanych przy nazewnictwie kolejno odkrywanych gwiazd. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których każdy wykonał kometę oraz rakietę. Uczniowie wykazali niezwykłe zainteresowanie tematyką zjawisk astronomicznych. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Szkoladohymnudyplom