Åšniadanie Daje Moc

Opublikowano: czwartek, 10 listopad 2016 Drukuj E-mail

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W związku z tym, klasa II przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. 8 listopada uczniowie wykonywali wiele zadań, które miały na celu uświadomienie dzieciom roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także przypomniano zasady zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Tego dnia uczniowie klasy II wymieniali się poglądami na temat ulubionych potraw, jak również popisywali się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Zanim to jednak nastąpiło pracowali w grupach - układali z przyniesionych ilustracji piramidę żywienia, składali tematyczne puzzle, tworzyli jadłospis, rozwiązywali rebusy. W zorganizowaniu akcji, wsparli ich rodzice. Na szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się wykonane przez każdego ucznia kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, szaszłyki. Uczniowie dowiedzieli się, że ważne jest, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Niezbędne jest również picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Po wykonaniu kanapek i innych smakołyków wszyscy przystąpili do wspólnego śniadania. Uwieńczeniem dnia była niespodzianka w postaci kosza smakołyków, za które serdecznie dziękujemy. Był to dzień bardzo miły, kolorowy i pełen wrażeń. Najważniejsze cele akcji zostały osiągnięte, tj. zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywiania dzieci w Polsce- poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Podsumowaniem zajęć była wypowiedź Marlenki, która zaproponowała, żeby codziennie przychodzić do szkoły na godzinę 700 i wspólnie przygotowywać, i jeść takie pyszne śniadania.

MP1010785