"Zielone lekcje"

Opublikowano: czwartek, 10 listopad 2016 Drukuj E-mail

Z pasji do przyrody i ptaków drapieżnych zrodził się pomysł by przekazać najmłodszym pokoleniom tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantuje proste przyswojenie informacji. Dzięki panu Adamowi Mroczkowi oraz pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi uczniowie z klas I-VI mieli szansę dowiedzieć się jaką rolę spełniają te ptaki w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik "Zielonej lekcji"  doświadczył różnorodności tych ptaków i poznał najdrobniejsze szczegóły ich budowy - dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki. Naszą szkołę odwiedziły: puchacz Hugo, płomykówka Fiona, która ślicznie pozowała do zdjęć, sokół Flick, pustułka Migotka i harris Harry. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści o ptakach oraz podziwiały ich umiejętności.  Lekcja na pewno długo pozostanie uczniom w pamięci.

MIMG 20171106 102443