Aktywny Obywatel w Gminie

Opublikowano: poniedziałek, 07 listopad 2016 Drukuj E-mail

Dwie klasy gimnazjalne z naszej szkoły wzięły udział w projekcie „Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim” realizowanym przez Fundację Aktywnej Edukacji z Porąbki Uszewskiej.  Projekt ma na celu wzmocnienie dialogu publicznego i obywatelskiego oraz poprawę partycypacji społecznej na terenie powiatu. Jest przeznaczony dla mieszkańców, a w szczególności dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W ramach projektu prowadzona była przez panie: Martę Tarabułę-Fiertak i Annę Marek gra strategiczno-planszowa pod nazwą „Aktywny Obywatel w Gminie”. Poprzez uczestnictwo w rywalizacji, uczniowie  rozwijali i wzmacniali kompetencje obywatelskie, poznawali potrzeby mieszkańców wspólnoty lokalnej, a także przyswajali zasady społecznych konsultacji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

20231128 171916